BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

bezpieczny dolnoslazak logojpg RGB 480x480 2

Miło nam poinformować, że nasza placówka została zakwalifikowana do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Organizatorem programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Celem programu jest podnoszenie świadomości dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.Tegoroczna edycja programu „Bezpieczny Dolnoślązak” w szczególny sposób nawiązuje do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania w górach w ramach ogłoszonego roku 2022 "Rokiem Ratownictwa Górskiego na Dolnym Śląsku". Szkoła podstawowa i przedszkole od listopada 2022 r. do maja 2023 r. będą realizowały obszary programu: "Bezpieczne zachowania w górach", "Działania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (katastrof, wypadków masowych), „Bezpieczeństwo na drodze (bezpieczeństwo ruchu drogowego)”, oraz "Pierwsza pomoc".

Czytaj więcej: BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

misie przedszkole

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy usypianiu - Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu ten dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Były duże i małe, puchate i mięciutkie, ale każdy niezwykle ważny i wyjątkowy. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia, śpiewały i tańczyły oraz wykonały piękne prace plastyczne. Była również misiowa footobudka oraz żelki;) Nie można zaprzeczyć, że ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś ".

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

prawa dziecka przedszkolaki
21 listopada 2022 roku Pszczółki oraz Sówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się, co to są prawa dziecka, jakie one są, a także - kim był Janusz Korczak. Dzieci samodzielnie stworzyły plansze edukacyjne. Z wielką uwagą wysłuchały utworów: Prawa dziecka M. Brykczyńskiego i  Zabawa- nasze prawo  W. Szwajkowskiego i na koniec ruchem zilustrowały treść wiersza "Mały człowiek".

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

Przedszkolaki obchodzą Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

bajki przedszkole
W czwartek 4 listopada przedszkolaki Sówki i Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszym przedszkolu panowała bajkowa atmosfera, ponieważ tego dnia dzieci przebrane były za różnych bohaterów z bajek. Odbyły się również zabawy oraz konkursy związane z tą tematyką. Dzieci wykazały się znajomością wielu bajek, niektóre przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki, które czytają ze swoimi rodzicami. Na zakończenie odbył się Bajkowy Bal. Sówki i Pszczółki tańczyły i pląsały w rytm muzyki. Dużą atrakcją była fotobudka, gdzie  każdy z uczestników balu mógł przez chwilę stać się strażakiem Samem! Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wspólne świętowanie tego dnia dostarczyło wszystkim wiele radości!

Czytaj więcej: Przedszkolaki obchodzą Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"Szkoła do hymnu"

 

10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna spotkała się na halia sportowej, by po raz kolejny przyłączyć się do akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W ten sposób wspólnie świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodleglości.

Czytaj więcej: "Szkoła do hymnu"

Pszczółki i Sówki w muzeum

muzeum przedszkolaki

28 października Pszczółki i Sówki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzealnej "Tradycje i zwyczaje związane z jesienią". Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje i prace, jakie dawniej wykonywano na polskiej wsi. Zobaczyły w jaki sposób kisi się kapustę, co można zrobić z lnu oraz jak wypełnić pierzem poduszkę. Samodzielnie robiły nici oraz mąkę. Na koniec wykonały piękne jeże z kolorowych liści. To była bardzo ciekawa lekcja.

Czytaj więcej: Pszczółki i Sówki w muzeum

Jesienny bal Słoneczek

jesienny bal

28 października 2022 roku w grupie Słoneczka odbył się JESIENNY BAL. W przedszkolu zagościły: leśne skrzaty i duszki, krasnale, jeżyki, kasztanki, liski i wiele innych jesiennych postaci. Stroje budziły podziw i zachwyt. Pani Jesień przygotowała dla dzieci zabawy, konkursy i tańce przy muzyce. Zwieńczeniem naszego balu był słodki poczęstunek. Aż miło patrzeć na tak uśmiechnięte buzie!

Czytaj więcej: Jesienny bal Słoneczek

Słoneczka w Chicken Landzie w Borównie

kurki

10 października Słoneczka odwiedziły Chicken Land, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: karmienie kur, kóz oraz malutkich kurczaczków, mini wykopki, dyniowe konkurencje, poszukiwanie złotych jaj oraz wspólne ognisko. Godziny spędzone na świeżym powietrzu i piękny słoneczny dzień sprawiły, że kiełbaski smakowały, jak nigdy dotąd. Nikomu nie brakowało energii do wspólnych zabaw i śpiewów. To był bardzo udany dzień i wycieczka, którą będziemy długo i miło wspominać.

Czytaj więcej: Słoneczka w Chicken Landzie w Borównie

Próbna ewakuacja

ewakuacja Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 5 października została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, stosując się do wytycznych zawartych w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była sala gimnastyczna. W bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia, nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką. Ewakuacja odbywała się pod czujnym  okiem strażaków z PSP w Kamiennej Górze. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po zakończonym alarmie wszyscy wrócili do swoich zajęć.

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja

Dzień Chłopaka w przedszkolu

dzien chlopaka przedszkole 

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji dla chłopców zostały przygotowane miłe niespodzianki w postaci dyplomów, laurek, słodkości i drobnych upominków. Uczciliśmy ten dzień również wspólnymi tańcami i dobrą zabawą. W całym przedszkolu panowała miła i serdeczna atmosfera:)

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w przedszkolu