Nasi najzdolniejsi - Kamila.

ołowki

Kamila Ataryk jest uczennicą klasy szóstej. Jej umiejętności są powszechnie znane najbliższym kolegom i koleżankom, ale  Kamila ze swoją skromnością nie zabiegała o uwagę szerszego grona. Kamila podobnie jak Maja Ziemnik uczęszczała na zajęcia plastyczne do CBK w Pisarzowicach, gdzie od 2018 roku tworzyła prace pod okiem Ireneusza Szymika. Nasza bohaterka już w przedszkolu zauważyła, że rysowała nieco inaczej jak rówieśnicy, a jej prace wyróżniały się spośród prac innych dzieci. Jak pisze o sobie: „Bardzo lubię rysować ludzi i ich portrety, swoje prace wykonuję ołówkiem, ale wiem, że długo jeszcze muszę się tego uczyć. Mam szkicownik, w którym rysuję sama dla siebie". Kamila rozwija swoje umiejętności, zaczyna malować farbami akrylowymi na płótnie. W przyszłości chciałaby dostać się do liceum plastycznego. Przed Kamilą jeszcze rok plastycznej edukacji w naszej szkole, kto wie co przyniesie ten czas. Takiego talentu nie można zmarnować.

Czytaj więcej: Nasi najzdolniejsi - Kamila.

Artyści z innych klas.

galeria klasy

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie! Jak wynika z relacji medialnych, niewielka jest szansa, abyśmy jeszcze w tym roku szkolnym spotkali się w szkolnych murach. W normalnej sytuacji powstawałaby teraz wystawa w Galerii Młodych Talentów podsumowująca drugie półrocze. Z wiadomych przyczyn nie obejrzymy prac „na żywo”, dlatego pojawił się pomysł, aby pokazać wybrane prace w Wirtualnej Galerii Młodego Artysty. Prace plastyczne są bardzo różnorodne. Wynika to z treści realizowanych tematów w poszczególnych klasach. Czwartoklasiści poznawali różne techniki rysunkowe i malarskie, uczyli się abecadła plastycznego, piątoklasiści tworzyli barwne portrety i pejzaże, szóstoklasiści pracowali w dużej mierze nad formami przestrzennymi, natomiast siódmoklasiści swe poszukiwania artystyczne skupili na sztuce współczesnej. Zapraszam do podziwiania prac uczniów ze wszystkich klas.

Czytaj więcej: Artyści z innych klas.

Zdalne nauczanie – też fajne! Filmowy komentarz klasy 7.

ZDALNE FAJNE

Kończy się rok szkolny. Nie należał do łatwych. Przed wszystkimi – uczniami, nauczycielami i rodzicami stanęły wyzwania, o jakich przed rokiem nawet nie myśleliśmy. Nagle nauczanie przeniosło się na platformy, kontakty twarzą w twarz zamieniły się na w kontakty on-line. Realizacja programu przebiegała jednak przez cały czas, a uczniowie radzili sobie z nią całkiem nieźle. Klasa 7 na lekcjach plastyki w ramach zdalnego nauczania realizowała tematy dotyczące audiowizualnych sztuk współczesnych, m.in.: zagadnienia z zakresu fotografii i filmu. Poznawała zasady kompozycji, kadrowania i wykorzystania nowoczesnych, ale dostępnych dla każdego sposobów utrwalania rzeczywistości. Posługując się zdobytymi wiadomościami, uczniowie podsumowali w krótkim filmie tę formę uczenia się. Całość potraktowana została z humorem i przymrużeniem oka ;)

Czytaj więcej: Zdalne nauczanie – też fajne! Filmowy komentarz klasy 7.

Nasi najzdolniejsi - Karina.

kredki

Tym razem do naszej "Wirtualnej Galerii Młodego Artysty" trafiła Karina Kołodziej. Wszyscy ją znamy:  koleżeńska,  żywiołowa dziewczyna z głową pełną pomysłów, wulkan energii. Razem z Mają Ziemnik  pracowała nad plakatem w konkursie "Być jak ona", w którym klasa 7 zdobyła I miejsce w Polsce.  W tym semestrze w ramach Forum Bezpieczeństwa razem z Michałem Krzyżakiem wykonała przepiękny baner. Karina o sobie mówi tak: „Rysowanie towarzyszy mi od dziecka. Skupiam się głównie na rysunku kredkami, ale staram się nie ograniczać tylko do tego. Cały wolny czas poświęcam na rozwijanie swojej pasji. Sprawia mi to przyjemność. Staram się uczyć nowych form, nie ograniczam się tylko do jednego stylu”. Nic dodać, nic ująć! Zapraszamy do podziwiania prac Kariny.

Czytaj więcej: Nasi najzdolniejsi - Karina.

Nasi najzdolniejsi - Maja.

gallery 3619219 1920

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Ucząc plastyki, miałam okazję do obserwowania, jak rozwijają się prawdziwe talenty. Okazuje się, że niektórzy uczniowie  wychodzą daleko poza ramy programu szkolnego i w domowym zaciszu, czy też na różnego rodzaju zajęciach dodatkowych rozwijają swoje plastyczne pasje.

No i jak tu oprzeć się pokusie pokazania takich pięknych rysunków, obrazów, kolaży, fotografii? No nie da się!

Czytaj więcej: Nasi najzdolniejsi - Maja.